DOĞRUDAN ATIŞ

Doğrudan Atış Reklamları Vaziyeti


Ne diyelim Allah bağışlasın, yapanları da yayınları da... Kalitesizlik, ucuzluk paçalardan akıyor, ekranları pazara çevirdiler diyeceğim ama pazarcılar işlerini bunlardan daha iyi yapıyor.


O görüntü kalitesi yok mu ? Sanki 1990'lardan kalma kameralarla çekiliyor filmler hatta özürle, bu filmler eski saç kurutma makinalarıyla filan çekiliyor gibi duruyor, kamera kullanılmamış yani.

Seslendirmeyi nerede yapıyorlar bilmiyorum. Banyo gibi bir yerde mi acaba ? Yok canım banyonun akustiği bu arkadaşların ses kaydı yaptıkları sistemden daha iyi. Hol gibi bi yerde seslendiriyorlar muhtemelen. O nasıl bir cızırtı, burundan gelen bir ses Allah'ım ! Son derece kalitesiz. Pekiiiiii o borazan gibi öten, çığırtkan gibi bas bas bağıran dışsese ne demeli. İçtenliğine bir şey demiyorum. Ürünü kendi elleriyle yapmış gibi satmaya çalışıyor. Ah nerede kaldı bizim kapılarımıza gelen o kibar, o zarif, o güzel Türkçeleriyle dersine çok iyi çalışmış pazarlamacılar ? Nerede kaldı vapurda çantasını açtığında ilk anlarda kimsenin yüzüne bakmadığı ama ürünü anlattıkça dinleyesin gelen ama 2 dakika sonra herkesin ellerini ceplerine atıp ürününden satın aldığı o mükemmel pazarlamacılar ? Bu işin okulunu mu okudular ? Hayır. Ama işlerine saygı gösteriyorlardı, o yüzden iyilerdi, o yüzden herkes onlara güveniyordu. Peki bu televizyonlara çıkanlara ne diyeceksiniz ? Üstelik bazı ürünlerin arızalı, sağlıksız, defolu, çakma, kalitesiz olduğunu bile bile bu çığırtkanlığı yapan Doğrudan Atışçılara ? Bunların kazandıkları para ka mıdır ? Ya bu reklamları yayınlayan tv kanallarına bir şey söylemeyecek misiniz ? Rtük bu kanallara ceza yağdırmasına rağmen önüne neden bir türlü geçemiyor ? Bu sorunun cevabı şu ki: Kanala gelen 100 bin tl ' lik cezayı kanal ve ürün sahibi firma paylaşıyor. Demek nasıl bir satış yapıyorlarsa bu cezayı yiyeceklerini bile bile reklamları yayınlıyorlar. Bu bi dert, diğer dert ise daha önce paylaştığım konu: Prodüksiyon kalitesi. Yahu biraz saygınız olsun işinize. 1 milyon kazandığınız işin reklamı böyle rezil böyle 3 kuruşluk mu olmalı ? Ayıp ayıp !


Veeee tabii ki reklamvereni kimbilir ne vaadlerle kandırmış olan "çantacı, ucuzcu, pespaye, kalibresiz, zerre miskan işten anlamayan" ajanslar var. Nasıl kandınız beyfendi bu adamlara ? Siz ki tırnağınızla kazıyarak firmanızı bir noktaya taşımışsınız, siz ki bu mücadele sürecinde ne insanlar tanımışsınız ve insan sarrafı olmuşsunuz, siz ki emek nedir bilensiniz, paranın kıymetini de bilirsiniz, bu berduşlara nasıl akıttınız o paraları ? Yazık, çok yazık ! Bu tarz reklamlar ile ilgili bazı kanun maddelerine göz atmak ve bilgilenmek isterseniz buyrun, linki kopyalayıp yapıştırın ve inceleyin: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/01/20150110-5.htm


Lütfen bu konulardaki şikayetlerinizi de duyarlı bir vatandaş olarak Rtük'e bildirin...#AtölyeSanatKafe #marka #ReclamcıProdüksiyon #reklam #ReklamFilmi #ReklamStratejileri #Reklamcılık #TuncayTürkyılmaz

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

  RECLAMCI

Her hakkı Reclamcı Prodüksiyon'a aittir

                2021

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page